![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 6238363
*
nr 623 8363
Bricka
Pläter, gallerkant, längd: 55
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2010
kl 19:28:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 17:07:10
1
100 kr
5/2 18:14:21
2
150 kr
5/2 21:34:29
1
200 kr
7/2 15:38:06
3
300 kr
7/2 18:58:00
4
Vinnande bud
8/2 19:11:29
5
400 kr
8/2 19:23:48
6
500 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka gallerkant nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Bricka
nr 623 8363
Bricka
Pläter, gallerkant, längd: 55
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/2 17:07:10 | 1 | 100 kr |
5/2 18:14:21 | 2 | 150 kr |
5/2 21:34:29 | 1 | 200 kr |
7/2 15:38:06 | 3 | 300 kr |
7/2 18:58:00 | 4 | Vinnande bud |
8/2 19:11:29 | 5 | 400 kr |
8/2 19:23:48 | 6 | 500 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka gallerkant nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41